FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Cukrzyca jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Podstawowym problemem jest zaburzenie procesu gojenia ran u diabetyków, gorsze gojenie może wpłynąć na jakość tatuażu, nie jesteśmy w stanie zagwarantować oczekiwanego efektu. U osób z cukrzycą często dochodzi do powikłań, istnieje realne ryzyko wystąpienia obrzęków, stanów zalanych a te mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka zakażenia bakteriami, grzybami lub wirusami. Mowa tu o zakażeniach nabytych w trakcie gojenia, czyli pojawia się problem, że jak bardzo byśmy się nie zabezpieczali i nie dbali o sterylne warunki w studiu nie jesteśmy w stanie uchronić osoby z cukrzycą przed takimi konsekwencjami.

Wykonując tatuaż trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia alergii, może ona wystąpić nawet jeśli wykonano wcześniej próbę na bardzo małej powierzchni. Reakcja alergiczna może wystąpić w zależności od ilości wprowadzonego barwnika czyli w zależności od wielkości tatuażu. Uczulić mogą również same igły, w skład których wchodzi nikiel. Należy pamiętać, że alergenem może stać się dowolny czynnik środowiska i zarówno tatuator jak i osoba tatuowana nie są w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Reakcje alergiczne na tusz zdarzają się stosunkowo rzadko, aczkolwiek alergie we wszystkich swoich postaciach i odmianach pojawiają się we współczesnej populacji coraz częściej i trzeba sobie zdawać sprawę z możliwości ich wystąpienia.

Tatuaże „nie lubią” opalonej skóry. Mocna i świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Słońce bardzo! niszczy skórę, do tego stopnia, że tatuowanie na świeżo opalonej skórze jest niemożliwe. Również po wykonaniu tatuażu należy uważać na słońce, podobnie jak to się dzieje z ubraniami czy lakierami samochodowymi, barwniki płowieją od słońca. Jeśli chcesz aby Twój tatuaż pozostał intensywny i piękny przez lata pamiętaj aby przed ekspozycją na słońce smarować go wysokim filtrem przeciwsłonecznym ( np. SPF 30 ).

Nie, ale wymagamy obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Tak, tatuaż można usunąć, posiadamy w studiu laser, tak więc wykonujemy również zabiegi usuwania tatuaży.  Czas usunięcia tatuażu oraz koszty z tym związane są zależne od powierzchni tatuażu, intensywności barwnika, głębokości jego wbicia oraz indywidualnych cech fizjologicznych organizmu. Umożliwiamy przeprowadzenie bezpłatnej próby laserowej, która pomoże określić ilość zabiegów niezbędnych do usunięcia tatuażu, a co za tym idzie pozwoli oszacować koszty serii zabiegów.

Tak można, ale tylko takie, które oferuje studio. Niektóre maści źle reagują z barwnikiem i mogą narobić kłopotów. Studio w swojej ofercie posiada szereg środków znieczulających.

Nie rozdajemy ani nie wysyłamy wzorów. Każdy wzór staramy się tworzyć indywidualnie na potrzeby klienta, wzór powstaje zazwyczaj na sesji przed tatuowaniem i jest efektem współpracy tatuatora z klientem. W przypadku wzorów dużych tatuaży niezbędne są wcześniejsze konsultacje i to na nich powstaje wstępny projekt. W każdej chwili zapraszamy na konsultacje z tatuatorem, podczas których można przedyskutować swój pomysł na wzór, zasięgnąć porady i informacji.

Bardzo częste pytanie i źródło stresu dla tatuujących się pierwszy raz- prawda jest taka, że każdy ma swój indywidualny próg odczuwania bólu. Są miejsca bardziej bolesne takie jak np: stopa czy żebra, ale nie jest to ból nie do wytrzymania i wszyscy nasi dotychczasowi klienci wytrzymali tą próbę 😉

Koszt tatuażu jest zależny od jego powierzchni, ta natomiast jest determinowana przez wzór, im większa liczba szczegółów, drobnych, położonych blisko siebie elementów itp. tym większy musi być tatuaż. Zachęcamy do odwiedzania nas w celu konsultacji wzoru z tatuatorem, to najpewniejszy sposób na konfrontację swojego pomysłu z rzeczywistością i na wycenę wzoru. Można również przesyłać do nas mailowo pomysły, zdjęcia itp. a my na ich podstawie postaramy się powiedzieć coś więcej o cenie i powierzchni tatuażu. Koszt dużych tatuaży ( np. rękaw, plecy ) jest ustalany na podstawie ilości całodziennych sesji potrzebnych do wykonania tego tatuażu.

Tak, można pokryć blizny tatuażem, jak jeszcze będą dobrze wkomponowane we wzór to można się pożegnać ze wspomnieniem, że kiedyś się je miało;). Warunkiem jest to, aby blizny były były co najmniej kilkuletnie. W przypadku młodych blizn powierzchnie skóry je tworzące wciąż pracują względem siebie a to prowadzi do deformacji tatuażu.

Każdy taki przypadek wymaga konsultacji, ewentualnie przysłania do nas zdjęć posiadanego tatuażu. Kontynuowanie pracy po innym tatuatorze jest zależne od jakości i poziomu artystycznego tatuażu. Możliwość wykonania covera jest zależna od tatuażu, który ma zostać przykryty. W przypadku tatuaży zbyt ciemnych lub dużych zalecamy wcześniejsze sesje usuwania laserem a następnie wykonanie w tym miejscu nowego tatuażu.

Przede wszystkim odpowiednia higiena i pielęgnacja- tatuator udziela wszelkich instrukcji postępowania. Na czas gojenia się tatuażu, czyli na jakieś 2 tygodnie trzeba zrezygnować z solarium, sauny, siłowni i wysiłku fizycznego, przede wszystkim należy unikać zapocenia tatuażu, gdyż pot powoduje stany zapalne i niszczy tatuaż.

Absolutnie nie ma takiej możliwości. Bardzo rygorystycznie przestrzegamy zasad chroniących zarówno klienta jak i tatuatora. Wszystko jest jednorazowe a końcówki maszyn sterylizujemy w autoklawie.